קטגוריות
מבצעים
Ninja V

BU111

BU110

CP-D90DW

DVD EZMAKER 7 (C039)

CP-D80DW

CP-M15E

CP-D70DW


סוגי החיבורים הקיימים בין מחשב נייד לטלוויזיה

אם ברצונך לעשות שימוש במחשב הנייד לטובת הזרמת מדיה או להציג ע"ג מסך הטלוויזיה שברשותך את התמונות האחרונות מהטיול במזרח, תוכל בהחלט לעשות זאת באמצעות פעולה פשוטה של חיבור המחשב למסך הטלוויזיה.

חיבור מחשב לטלויזיה אינו מדע מורכב. מדובר במשימה פשוטה, כל שתזדקק לו הינו הכבל הראוי והתאמה של הגדרות המחשב שלך וכמובן להכיר את החיבורים הקיימים אצלך, לאחר הכרות זאת תדע להתאים את המתאמים ואת הכבלים הדרושים לך לטובת יצירת החיבור.

אמצעי חיבור מחשב לטלויזיה:

ראשית משימתך הינה לבדוק האם המחשב הנישא שברשותך וה- LCD או פלזמה מכילים חיבורים תואמים. הבט באחורי כל רכיב ואתר את אזור החיבורים. ישנן חמש יציאות אפשרוית:

 

RCA - חיבור הקרוי לעיתים חיבור PHONO משמש לאודיו אנלוגי ולרכיבי וידאו - מדובר בשלוש יציאות אשר צבען לבן (אודיו), אדום(אודיו), צהוב(וידאו) - אלו החיבורים המקובלים בטלויזיות הישנות יותר ובמחשבים הניידים הישנים יותר. כאן דרוש כבל עם שלושה חיבורים.  הניידים הישנים יותר. כאן דרוש כבל עם שלושה  חיבורים.

 

S-VIDEO - או בשמו השני SUPER VIDEO הינו מתקדם יותר מהחיבור האנלוגי, כאן נעשה שימוש ב-4 חיבורים. כאשר גם כאן 2 חיבורי אודיו - הלבן והאדום. כשגם בטלוויזיה וגם במחשב הנישא חיבור S-VIDEO מדובר בחיבור פשוט של כבל S-VIDEO. אם המחשב הנייד שלך מכיל מערכת שמע איכותית, סביר שלא תזדקק לכבל אודיו אבל על מנת להבטיח איכות גבוהה אתה תהיה מעוניין בכבל אודיו.

 

 

 

VGA -  חיבור 15 פינים הנפוץ בקרב מחשבים נישאים. בסוג זה של יציאה תצטרך ממיר, מחברים את כבל ה- VGA לממיר ועושים שימוש בכבל S-VIDEO או RCA לטובת החיבור לטלויזיה. הממיר הינו בחיבור USB פשוט.במסכי LCD ובפלאזמות קיימת כניסת VGA  ואין צורך במתאם וניתן לחבר ישירות את הכבל.

 

 

DVI - חיבור 24 פינים המאורגנים בשלוש שורות.  2 שורות  של חיבורי אודיו אנלוגי, שורה של חיבורי וידאו דיגיטלי. יציאת DVI דורשת מתאם המגיע ברוב המקרים עם המחשב הנישא.

 

HDMI - יציאה אשר גודלה מחצית מיציאת DVI - מלבן המכיל 19 פינים. מספק אודיו דיגיטלי בנוסף לוידאו דיגיטלי.

 

 

יציאות אלו נפוצות בטלויזיות החדשות יותר. אלו הטלויזיות היחידות אשר אינן דורשות תוספת של כבל אודיו. אם במחשב הנישא מצויה יציאת DVI יהיה נחוץ כבל חיבור DVI ל- HDMI עבור הוידאו בנפרד וכבל נפרד עבור  RCA - סטראו אנלוגי.

בכל מקרה של חיבור מחשב לטלויזיה בו היציאות אינן תואמות - תמיד ניתן לעשות שימוש במתאמים ובכבלים על מנת ליצור את החיבור.

 
Copyright © videoset - פתרונות בתחום הווידאו המקצועי והתעשייתי
בניית אתרים  |   חנות וירטואלית  |